20.12.12

Pēdējais gada bojeviks (+video)

HK Zemgale/JLSS SK Rīga 96
2012. gada 19. decembris, Jelgavas ledus halle
Jelgavas hokeja komandas „Zemgale/JLSS” Tviter kontā (@hkzemgale) trešdien parādījās Gunta Pujāta citāts: „Šodien Jelgavā būs bojeviks!”. Citāts uzreiz izraisīja neviltotu intrigu par pēdējo gada spēli ar SK „Rīga 96”. Iepriekšējā savstarpējā spēlē rīdzinieki apzināti traumēja vairākus jelgavniekus un tādēļ šajā spēlē bija gaidāmi daudzi asumi. Vēl viena no spēles intrigām – pirmā spēle jaunajam komandas aizsargam Aleksandram Galkinam. Aleksandrs ir nācis no Dinamo hokeja sistēmas un tāpēc varētu būt spēcīgs papildinājums jelgavnieku vienībai.
Spēles liktenis bija izlemts spēles otrajā minūtē, kad pirmo ripu jelgavnieku labā iemet Rihards Štrauss, bet otro – Artūrs Āboliņš. Trešo ripu pirmajā trešdaļā iemeta Guntis Pujāts, bet Rīgas puikas spēja iesist vienu atbildes ripu.

Pārtraukumā starp trešdaļām līdzjutējus satrauca divi jautājumi – vai Zemgale spēs panākt divu ciparu rezultātu un vai būs dūru vicināšana. Otrā trešdaļā jelgavnieki spēja iemest četras bez atbildes ripas, atbildot uz pirmo līdzjutēju jautājumu.

Trešā trešdaļa vairs nebija tik rezultatīva. Vai nu puiši nogura, vai arī atslābinājās. Spēles temps samazinājās un parasti šādos mirkļos sākās bakstīšanās un pretinieku ķeksēšana. Šoreiz tas viss noveda līdz vairākām dūru cīņām spēles izskaņā, daļu no kurām var aplūkot video.

Trešā trešdaļā jelgavnieki iemeta divas ripas, bet rīdzinieki atbildēja ar vienu. Rezultātā pēdējais gada bojeviks noslēdzās ar rezultātu 9:2.

P.S. Gandrīz aizmirsu. Aleksandrs Galkins (Nr.4) lieliski aizvadīja savu pirmo spēli - 4 rezultatīvās piespēles, kautiņš un noraidījums uz 2 + 25 minūtēm. Rezultatīvākais spēlē un lielisks komandas biedrs.