22.10.11

JLSS/Zemgale graujošs zaudējums Jelgavā

JLSS/Zemgale zaudē Elektrenu Energija 2:6
2011. gada 22. oktobris, Jelgava, Latvijas Krājbankas ledus halle
Jelgavā notika Latvijas atklātā virslīgas hokeja čempionāta spēle starp otro spēcīgāko turnīra komandu JLSS/Zemgale un otro vājāko komandu „Elektrēnu Energija” (Lietuva). Varētu domāt, ka spēles rezultāts ir paredzams, bet nekā.
Pirmā trešdaļa bija garlaicīga, jo komandas uzbruka viena otri, bet gūt vārtus nekādi nevarēja. Pēdējā pirmās trešdaļas minūtē Ēriks Ozollapa („Zemgale”) gūst vārtus mazākumā pēc lietuviešu aizsarga kļūdas, panākot rezultātu 1:0.
Otrā trešdaļa sākās ar vairākiem noraidījumiem no abām pusēm, kas nogurdināja komandas. Lietuvieši bija izturīgāki un trešdaļas 9. minūtē Zemgale zaudē vārtus un rezultāts kļūst vienāds 1:1. Veiksmīgs vārtu gūšanā bija „Energija” aizsargs Petras Nauseda.
Pēc divām minūtēm Zemgales vārtsargs kļūdās piespēlē izejot no vārtiem. Rezultātā lietuviešu uzbrucējs Šarunas Kuliešius raida ripu tukšos vārtos un rezultāts kļūst 1:2. Jāatzīmē, ka „JLSS/Zemgale” šajā brīdī spēlēja vairākumā.
Zemgale sasparojās uz uzbrūk ar dubultu spēku. Divas reizes gandrīz raidot ripu vārtos, bet tomēr vārtus negūst. 13. minūtē lietuvieši veic pretuzbrukumu, kurš beidzās ar to Romans Aliapkins („Energija”) gūst vārtus. Rezultāts 1:3.
Zemgale bez īpaša spara turpina uzbrukt un kļūdās piespēlē, ko izmanto „Energija” uzbrucējs Laisvidas Rimkus un raida ripu zemgaliešu vērtos. Rezultāts kļūst pavisam nepatīkams – 1:4. Ar tādu rezultātu arī beidzās otrā trešdaļa.
Trešo trešdaļu „JLSS/Zemgale” sāk ar lielu spiedienu uz „Energija” vārtiem. Lietuvieši aizsargājas un bieži pārkāpj noteikumus, kas ļauj zemgaliešu uzbrucējam Mārtiņam Gailim gūt otros vārtus – 2:4.
Turpmāk spēle turpinās lietuviešu aizsardzības zonā, kur to ir iespiedusi Zemgale. Vārtu gūšanu momentu ir daudz, bet tas nekādi nemaina rezultātu. Trešdaļas pusē Zemgale sāka pagurt un lietuvieši izmanto ātrus pretuzbrukums līdz 16. minūtē „Energija” uzbrucējs Antons Korneičuks gūst piektos vārtus.
„JLSS/Zemgale” spēlētāji galīgi krīt izmisumā un lielākā komandas daļa pat pārstāj pretoties. Lietuvieši jūtās uz viļņa un 18. minūtē Aurelijus Krikščiūnas metot ripu no zilās līnijas gūst sestos vārtus.
Spēle beidzas ar pavisam graujošo rezultātu 2:6. Gribās atzīmēt, ka pirmajā tikšanās reize „JLSS/Zemgale” pieveica „Elektrenu Energija” ar rezultātu 10:3. Pēc spēles paliek atklāts jautājums, kas notika ar „JLSS/Zemgale”, kuras šodienas spēles rezultāts ir absolūti neapmierinošs.